W dzisiejszych czasach nikt nie wyobraża sobie życia bez dostępu do internetu. Okazuje się więc, że stwierdzenie „jeśli nie ma Cię w internecie, to nie istniejesz”, które trąci dziś banałem, staje się być coraz bardziej aktualne. Strona www i obecność w internecie zdecydowanie zwiększa zaufanie do firmy. Dodatkowo posiadanie strony www daję oszczędność czasu i pozwala wyjść poza lokalny rynek.

Jednak bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności nie stworzymy pięknej strony internetowej. W internecie znajdziemy bardzo dużo kursów, niestety większość warte uwagi są płatne (oczywiście nie odradzamy zakupu płatnych kursów).

Rozpocznij swoją przygodę z tworzeniem stron internetowych!

HTML to język opisowy, w którym przy pomocy znaczników (tagów) określamy co zawiera dana podstrona – mogą to być hiperłącza, obrazki, pola edycyjne, przyciski, tabele, listy numerowane, pojemniki na zawartość, akapity tekstu, nagłówki itd. Za pomocą HTML określamy także istotne parametry witryny – tytuł i opis, które ukażą się w rezultatach wyszukiwania Google, język i zestaw znaków właściwy dla danego kraju, skrypty i arkusze stylów, których witryna używa.

CSS to tak zwane kaskadowe arkusze stylów (ang. Cascading Style Sheets). Style służą do opisania wyglądu elementów witryny, zdefiniowanych uprzednio w HTML (np. jakie mają kolory, rozmiary, marginesy, a nawet jak są względem siebie rozmieszczone).

Jeżeli wiesz już, czym jest HTML i CSS możesz teraz przejść do pełnego kursu.

PEŁNY KURS