Bardzo często natrafiamy na pytania typu „Jak nauczyć się języka obcego?”. Możemy Was pocieszyć, ponieważ to zapytanie jest bardzo popularne w wyszukiwarkach internetowych, więc można stwierdzić, że spora grupa ludzi ma z tym problem.

Jak zacząć naukę języków obcych?

Języków obcych można uczyć się na wiele sposobów. W internecie jest mnóstwo poradników, które opisują różnego rodzaju metody. Znam również wiele osób będące samoukami, które wypracowały własną metodę nauki języków obcych. Sporo moich znajomych nauczyła się języka, po wyjeździ z kraju (poniekąd byli do tego zmuszeni 🙂 ). Część z nich przechodziła kursy językowe kończące się uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego ich umiejętności językowe. Wstyd przyznać, jednak nie należę do żadnej z tych grup i nauka języków obcych idzie mi opornie. Nie chodziłem na kursy z powodu wewnętrznej blokady i obawy, że tak, jak w szkole średniej będę odstawać od grupy, a nadrabianie zaległości i dogonienie ich poziomu znajomości języka będzie mnie jedynie frustrować. A wyjazd za granicę? Na razie nie planuję 🙂

Jednak czas najwyższy zmienić coś w swoim życiu. Przewertowałem sporo stron i kursów, które oferują magiczne metody nauczania. Wiadomo, każdy by chciał nauczyć się języka podczas snu, niestety nie ma tak dobrze 🙂 Naukę języków obcych musimy zacząć od jednej najważniejszej rzeczy, MOTYWACJI. Bez niej każde podejście do czegokolwiek zakończy się fiaskiem. Następnym, ważnym elementem jest wybór odpowiedniej metody nauczania, o której ten wpis powstał. Dlatego nie będę Was dłużej zanudzał, przejdźmy do kursu.

Wideo kurs znajduje się na samej górze. Kliknij obrazek, aby włączyć odtwarzanie.