Dlaczego się zniechęcamy? Nie jest łatwo znaleźć odpowiedź na to pytanie. To przychodzi tak jakoś samo, z powiewem wiatru, z kroplami deszczu, a czasem, o dziwo, nawet z promieniami słońca. Czym jest w ogóle zniechęcenie?

Słynna Wikipedia podaje, że zniechęcenie to stan psychiczny objawiający się brakiem chęci, ochoty do robienia czegokolwiek, apatią. Na dłuższą metę prowadzi do depresji i zaniechania ważnej pracy, ale jest stanem całkiem naturalnym. Jednych dopada częściej i trzyma dłużej, innych rzadko.

Aby poradzić sobie ze zniechęceniem, zacznij od uporządkowania dnia i wprowadź zmiany w Twoim systemie pracy. Możesz go zaplanować według wskazówek, które widzisz na ilustracji. Niech ten „dzień zmian” będzie pierwszym dniem reszty dobrze zaplanowanych i niezmarnowanych dni pracy. Naucz się szanować swój czas!

Zniechęcenie może dopaść każdego. Najważniejsze jest, aby nie dać się mu pokonać. Wypróbuj dziewięć prostych kroków do walki ze zniechęceniem – to nie będzie wymagać od Ciebie wiele wysiłku, a może znacząco pomóc Ci w zmotywowaniu się do pracy.